×

منوی اصلی

اخبار ویژه

اردوی تیم ملی کبدی پس از پایان لیگ ستارگان شروع می‌شود

رییس فدراسیون کبدی گفت: طبیعی است که درصدی از قرارداد بازیکنان ترانسفر شده به لیگ ستارگان به فدراسیون تعلق گیرد.
عباس اورسجی در گفت‌وگو با میزان، درباره زمان آغاز اردوهای تیم ملی کبدی، اظهار داشت: با توجه به تعویق بازی‌های آسیایی تا مهر ماه سال آینده، تصمیم بر این شد تا اردوهای تیم ملی متناسب با رویدادهای پیش رو در زمان درستی آغاز شوند. طبق برنامه‌ریزی اردوی تیم ملی کبدی بانوان اواخر مهر ماه شروع می‌شود و اردوی تیم مردان هم قرار است از بهمن ماه تشکیل شود. دلیل شروع زودتر اردوی تیم بانوان اینست که احساس کردیم از نظر آمادگی کمی از تیم مردان عقب‌تر هستند و نیاز بود که چند ماهی بیشتر تمرین کنند.
وی افزود: درباره تیم ملی کبدی مردان هم باید یادآور شوم که چون تعدادی از ملی‌پوشان در لیگ ستارگان یا همان پرولیگ هند حضور دارند، تصمیم بر این شد تا اردوی تیم ملی پس از اتمام لیگ ستارگان که آبان‌ ماه به اتمام می‌رسد، آغاز شود.
رییس فدراسیون کبدی درخصوص زمان برگزاری رقابت‌های جوانان جهان که قرار بود به میزبانی ایران برگزار شود، گفت: مازندران، گلستان، شیراز و خوزستان برای میزبانی مسابقات جوانان جهان درخواست داده‌اند، اما موضوع اصلی اینست که هنوز جواب نهایی را از فدراسیون جهانی کبدی نگرفته‌ایم. باتوجه به اینکه رییس فدراسیون جهانی کبدی، مدیر روابط بین‌الملل شورای المپیک است بسیار درگیر است و واقعا خیلی سخت می‌توان او را پیدا کرد. چندین بار تماس گرفته و نامه‌نگاری کرده‌ایم، اما قطعا در همین هفته با پیگیری بیشتر پاسخ نهایی را خواهیم گرفت.

اورسجی در واکنش به حواشی گرفتن درصدی از قرارداد لژیونرهای کبدی، خاطرنشان کرد: در همه جای دنیا موضوع حق رشد امری کاملا پذیرفته شده و قانونی است و تمامی باشگاه‌ها پس از سرمایه‌گذاری و پرورش بازیکنانش هزینه‌ای تحت عنوان حق رشد از باشگاه مقصد دریافت می‌کند. از آنجایی که هنوز باشگاه‌های ایرانی و سایر کشورها در رشته کبدی حرفه‌ای نیستند، کاملا طبیعی است که درصدی از قرارداد بازیکنان ترانسفر شده به لیگ ستارگان به فدراسیون تعلق گیرد. از سوی دیگر برای تمام مراحل رشد و پیشرفت این ملی‌پوشان از بودجه دولتی و فدراسیون کبدی هزینه شده است. مسیر لژیونر شدن بازیکنان کبدی هم به این گونه است که هندی‌ها از فدراسیون درخواست بازیکن می‌کنند و ما بازیکن معرفی می‌کنیم.
وی خاطر نشان کرد: در سالیان قبل تنها ۳-۴ بازیکن ایرانی در پرولیگ هند بازی می‌کردند، اما زمانی که برای ریاست کنفدراسیون کبدی آسیا کاندید شدم انصرافم را مشروط به حضور ۱۵ تا ۲۰ بازیکن ایرانی در لیگ‌ ستارگان کردم که خوشبختانه همین اتفاق هم افتاد. این پول هم که به جیب شخصی واریز نمی‌شود و کل آن صرف رشد و توسعه کبدی در سراسر کشور می‌شود.
اورسجی در پایان درخصوص انتخاب محمود خسروی‌وفا به عنوان رییس کمیته ملی المپیک، گفت: خسروی‌وفا یکی از مدیران توانمند و مخلصی است که سابقه‌ خوبی در دوران ریاستش بر کمیته ملی پارالمپیک از خود به جا گذاشت. به نظرم نقطه قوت خسروی‌وفا ارتباط خوب وی با بدنه دولت است که می‌تواند منشا خیر برای ورزش شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.